Main content

Вчення про бібліотеку

Один з найважливіших розділів загального бібліотекознавства - вчення про бібліотеку. Це пояснюється тим, що бібліотека являє собою головне, центральне установа, сукупність яких утворює складну систему, звану бібліотечною справою. Його вивчення дозволяє перейнятися розумінням не тільки самої бібліотеки як ключовий виробничої одиниці системи бібліотечного обслуговування населення, але і бібліотечної справи-розвиненою системної сукупності, утвореною бібліотеками різних типів і видів.

Детальніше...

Соціальні функції

Соціальні функції бібліотеки - одна з найбільш фундаментальних проблем бібліотечної теорії і практики. В літературі її нерідко позначається за допомогою таких понять і виразів, як "суспільна роль бібліотеки", "соціальна роль бібліотеки", "соціальна місія бібліотеки" і т. д. Сенс її вивчення полягає в тому, що це допомагає формуванню розуміння бібліотеки як соціальної установи.

Детальніше...

Різноманіття і єдність уявлень про соціальні функції бібліотеки

У світовому библиотековедении існує безліч думок про соціальні функції бібліотеки. Вони варіюються від прагнення до чіткої постановки та вирішення проблеми до ототожнення соціальних і технологічних.

Детальніше...

Російська концепція соціальних функцій бібліотеки

Згідно із Законом РФ "ПРО бібліотечну справу" (1994), бібліотека - це інформаційний, культурний, освітній заклад, що має організованим фондом тиражованих документів і надає їх у тимчасове користування фізичним та юридичним особам".

Детальніше...